لپ تاپ جدید دل با ضخامت یک سانتیمتر

 

 

 

شرکت دل از تولید رایانه قابل‌حمل جدیدی با نام Adamo XPS خبر داده که فقط 99/9 میلیمتر ضخامت دارد و قرار است تا پایان ماه جاری میلادی وارد بازارهای جهانی شود.
به گزارش اینترنت‌نیوز، این لپ‌‌تاپ که هم‌اکنون نمونه اولیه تولید شده از آن به نمایش درآمده است، یکی از توانمندترین رایانه‌های قابل‌حمل ساخته شده در شرکت دل محسوب می‌شود و قیمت پایه برای آن 1799 دلار اعلام شده است.
شرکت دل برای طراحی این لپ‌تاپ با ضخامت یاد شده مشکلات فراوانی را پیش‌رو داشت و سرانجام توانست آن را باریک‌تر از Macbook Air تولید کند. اگر چه Adamo XPSباریک‌تر از Macbook Air اپل ساخته شده است، اما هر دو آن‌ها حدود 4/1 کیلوگرم وزن دارند.
در این میان، Air اپل شامل پردازنده سریع‌تری می‌شود و طول عمر باتری آن بیشتر است. در حالی که اپل طول عمر باتری این لپ‌تاپ را حدود 5 ساعت اعلام کرده است، دل اظهار داشته که محصول جدید آن به مدت 5/2 ساعت انرژی را در خود ذخیره می‌کند.
لپ‌تاپ فوق‌باریک Adamo XPS دل 4 گیگابایت رم دارد و در مقابل، برای لپ‌تاپ Air رم 2 گیگابایتی در نظر گرفته شده است. شرکت دل پیش‌بینی می‌کند که محصول جدیدش فروش بیشتری نسبت به لپ‌تاپ Air اپل داشته باشد

/ 1 نظر / 9 بازدید